Dato: 3. november 2026

Tid: 09:00

- 12:00

Sted: Innlandet Science Park Kongsvinger

Ekspertbistand – når sykefravær blir en utfordring

Hva gjør du når sykefraværet blir langvarig eller gjentakende, og de vanlige tiltakene ikke ser ut til å være nok?

 

7STERKE sammen med våre medlemsbedrifter Eskoleia og Atico inviterer til en praktisk og informativ gjennomgang av Ekspertbistand, en ordning som kan brukes når det er behov for hjelp til å finne løsninger ved langvarig eller gjentakende sykefravær.

Vi ser nærmere på:

  • hva Ekspertbistand er og når ordningen kan være aktuell
  • hvordan arbeidsgiver kan gå frem for å ta den i bruk
  • hvordan en ekspert kan bidra til å finne konkrete tiltak og løsninger
  • erfaringer fra praksis
  • muligheter og utfordringer i arbeidet med å forebygge og følge opp sykefravæt

Vi legger opp til dialog og erfaringsutveksling mellom deltakerne.

Foredragsholdere

Jo Inge Kordahl, Eskoleia
Toril Moen, Atico

For hvem?

Arrangementet er særlig relevant for deg som representerer arbeidsgiver, ledere med personalansvar og HR.

Det serveres kaffe og noe å bite i ved oppstart, og enkel lunsj ved avslutning. Oppmøte er fra kl. 8.30, seminaret starter kl. 9.00, og lunsj serveres kl. 11.30.

Ønsker du å jobbe fra Innlandet Science Park denne dagen kan vi ordne plass til deg etter arrangementet. Kryss av i påmeldingsskjemaet under.

 

Arrangementet er åpent og gratis for ansatte i 7STERKEs medlemsbedrifter og i våre samarbeidende kommuner. For riktig bestilling av mat ønsker vi påmelding i skjemaet under senest to dager før arrangementet.

Påmelding

Dette feltet er for valideringsformål og skal stå uendret.
Allergier
Jeg ønsker en arbeidsplass på Innlandet Science Park denne dagen
kryss av(Påkrevd)